26.22 En İyi Üst Koridor Şampiyonları: Darius
26.22 en iyi üst koridor şampiyonları: GamerPapers TR verisinde Darius, Malphite, Sett önde. Kazanma oranları, rün, eşya ve eşleşmeler.
7 dk okuma

İçindekiler13 bölüm
26.22 en iyi üst koridor şampiyonları, GamerPapers TR verisine göre Darius, Malphite ve Sett. 500+ maçlılar arasında en yüksek kazanma oranı Darius için: %51,4, 627 maç.
Bu rolde en az 200 maçı olan 19 şampiyon listede. Örneklem 5.918 dereceli maç. Tüm rollerin özeti için LoL 26.22 tier list yazımızda göz atabilirsin.
26.22 en iyi üst koridor şampiyonları: ilk 10
Tablo GamerPapers istatistik sayfasındaki sıralamayı izliyor. 500 maçın altındaki satırlar uyarı notu taşıyor.
| Şampiyon | Rol | Kademe | Kazanma | Seçilme | Yasaklanma | Maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Darius | Üst koridor | S+ | %51,4 | %10,6 | %20,6 | 627 |
| Garen (az maç, temkinli bak) | Üst koridor | S+ | %53,8 | %7,4 | %5,5 | 439 |
| Teemo (az maç, temkinli bak) | Üst koridor | S | %51,6 | %8,1 | %22,3 | 481 |
| Mordekaiser (az maç, temkinli bak) | Üst koridor | S | %51,3 | %8,0 | %18,0 | 472 |
| Yone (az maç, temkinli bak) | Üst koridor | S | %52,6 | %6,7 | %9,1 | 397 |
| Nasus (az maç, temkinli bak) | Üst koridor | S | %53,5 | %4,5 | %9,1 | 269 |
| Fiora (az maç, temkinli bak) | Üst koridor | S | %53,0 | %5,3 | %5,9 | 311 |
| Malphite | Üst koridor | A | %49,3 | %9,1 | %21,2 | 538 |
| Akali (az maç, temkinli bak) | Üst koridor | A | %52,2 | %3,5 | %9,6 | 205 |
| Sett | Üst koridor | A | %50,2 | %8,7 | %5,8 | 516 |
GamerPapers verisi: 26.22 yaması, TR sunucusu, 5.918 dereceli maç
Yasaklanma oranı şampiyon geneli. Aynı şampiyon başka bir rolde de oynanıyorsa orada da aynı değer görünür.
Öne çıkan 3 şampiyon: rün, eşya ve eşleşmeler
Bu bölümde yalnızca 500+ maçlı şampiyonlar var. Eşleşmelerde en az 50 maç arıyoruz.
Darius: üst koridor

Darius, üst koridor rolünde S+ kademede. GamerPapers TR verisinde 627 maçta kazanma oranı %51,4. Seçilme oranı %10,6. Yasaklanma oranı %20,6; bu değer şampiyon geneli, role özel değil. Önceki yama 26.21'de S kademedeydi. Kazanma oranı farkı +2,7 puan. Ortalama KDA 1,73.
50 maçı geçen eşleşmelerin hiçbirinde Darius için kazanma oranı %50'nin altına inmiyor. Bu yüzden belirgin bir "en zor rakip" yazmıyoruz.
- Rün: İsabet (Yenilmez, Zafer, Efsane: Çeviklik, Son Direniş) + Büyücülük (Sürat, Aksiyom Üstadı). Bu sayfa 249 maçta kullanılmış, kazanma oranı %53,0.
- Sık alınan eşyalar: Ölü Adamın Zırhı (%53,9 maçta, kazanma %56,8), Youmuu'nun Hayaletkılıcı (%53,4 maçta, kazanma %52,2), Hızkesen (%37,0 maçta, kazanma %52,2).
- Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme (%52,8 maçta).
- Sihirdar büyüleri: Sıçra + Hayalet (%70,8 maçta).
Malphite: üst koridor

Malphite, üst koridor rolünde A kademede. GamerPapers TR verisinde 538 maçta kazanma oranı %49,3. Seçilme oranı %9,1. Yasaklanma oranı %21,2; bu değer şampiyon geneli, role özel değil. Önceki yama 26.21'de S+ kademedeydi. Kazanma oranı farkı -2,0 puan. Ortalama KDA 2,29.
50 maçı geçen eşleşmelerin hiçbirinde Malphite için kazanma oranı %50'nin altına inmiyor. Bu yüzden belirgin bir "en zor rakip" yazmıyoruz.
- Rün: Büyücülük (Sihirli Yıldız, Mana Akışı Yüzüğü, Yücelik, Kızart) + Azim (Aşırı Büyüme, İkinci Şans). Bu sayfa 272 maçta kullanılmış, kazanma oranı %49,3.
- Sık alınan eşyalar: Habaset (%55,6 maçta, kazanma %48,8), Günateşi Kalkanı (%39,2 maçta, kazanma %53,1), Çivili Zırh (%36,6 maçta, kazanma %50,8).
- Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme (%48,3 maçta).
- Sihirdar büyüleri: Sıçra + Işınlan (%54,1 maçta).
Sett: üst koridor

Sett, üst koridor rolünde A kademede. GamerPapers TR verisinde 516 maçta kazanma oranı %50,2. Seçilme oranı %8,7. Yasaklanma oranı %5,8; bu değer şampiyon geneli, role özel değil. Önceki yama 26.21'de S+ kademedeydi. Kazanma oranı farkı -1,4 puan. Ortalama KDA 1,62.
50 maçı geçen eşleşmelerin hiçbirinde Sett için kazanma oranı %50'nin altına inmiyor. Bu yüzden belirgin bir "en zor rakip" yazmıyoruz.
- Rün: İsabet (Yenilmez, Zafer, Efsane: Çeviklik, Son Direniş) + Azim (İkinci Şans, Gözü Kara). Bu sayfa 373 maçta kullanılmış, kazanma oranı %49,9.
- Sık alınan eşyalar: Hızkesen (%78,5 maçta, kazanma %51,9), Savaş Beyinin Kanzırhı (%53,3 maçta, kazanma %54,9), Kara Balta (%32,9 maçta, kazanma %58,8).
- Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme (%51,2 maçta).
- Sihirdar büyüleri: Sıçra + Tutuştur (%94,6 maçta).
Listenin geri kalanı
Garen, Teemo, Mordekaiser, Yone, Nasus, Fiora, Akali listede yer alıyor ama 500 maçın altında (Garen: 439 maç, Teemo: 481 maç, Mordekaiser: 472 maç, Yone: 397 maç, Nasus: 269 maç, Fiora: 311 maç, Akali: 205 maç). Bu yüzden öne çıkarmıyoruz.
26.22 notlarında üst koridor için öne çıkanlar
Aşağıdaki değişiklikler Riot Games 26.22 yama notlarından. Parantez içinde bu roldeki veri var: kademe, kazanma oranı, önceki yamaya göre fark ve maç sayısı. Listede olmayan şampiyonların bu rolde 200+ maçı yok.
- Kayle: Q ve R bekleme süreleri kısaldı. (S → A, %52,1, -0,6 puan, 211 maç, az maç)
- Yasuo: Q hasar oranı toplam saldırı gücünün %105'inden %100'üne indi. (S → A, %48,9, -0,9 puan, 260 maç, az maç)
Eşyalarda Overlord'un Kanpostası'nın saldırı gücü 30'dan 40'a çıktı; kayıp cana bağlı ilave saldırı gücü tavanı ise düştü.
Bu yamada öne çıkan yükselişleri ve düşüşleri yükselenler ve düşenler yazımıza bıraktık. Burada bir değişiklik ile veri aynı yöndeyse bile tek nedenin o olduğunu söylemiyoruz.
Veri ve yöntem
Karışık örneklem: GamerPapers'ın topladığı TR ve EUW Challenger/Grandmaster oyuncularının dereceli maçları ile sitede profili açılan oyuncuların maçları (her kademe). Sunucunun rastgele bir örneklemi ya da profesyonel maç verisi değildir.
Bu yazıdaki sayılar 5.918 dereceli maçtan geliyor (tek/çift kuyruğu). Listelerde en az 200 maçı olan şampiyon ve rol eşleşmeleri var. 500 maçın altındakileri tabloda "az maç, temkinli bak" notuyla gösterdik. Onları başlıkta ya da girişte öne çıkarmadık.
Yasaklanma oranı rol bazlı değil, şampiyon genelidir: yasaklar roller belli olmadan yapılır, bu yüzden bir şampiyonun her rol satırında aynı değer görünür.
Önceki yamayla yapılan karşılaştırmalar 26.21'e göre. O yamanın TR örneklemi 93.280 maçtı; 26.22 örneklemi henüz daha küçük. Oyun istemcisinde bu yama 16.22 olarak görünüyor; Riot'un resmi adı 26.22.
Tüm şampiyonların güncel tablosu için GamerPapers LoL istatistik sayfasına bakabilirsin. Yama değişikliklerinin kaynağı Riot Games 26.22 yama notları. Kısa bir özet için 26.22 yama notları haberimize de göz atabilirsin.
Son güncelleme: 6 Kasım 2026, 18:04 TSİ (verinin hesaplandığı an). Örneklem: 5.918 dereceli maç.
Sıkça Sorulan Sorular
26.22'de en iyi üst koridor şampiyonu hangisi?
GamerPapers TR verisinde öne çıkanlar Darius, Malphite ve Sett. 500+ maçlılar arasında en yüksek kazanma oranı Darius için: %51,4.
Darius için hangi rün kullanılıyor?
En sık sayfa İsabet ana ağacı ve Yenilmez ana rünü. Bu sayfa 249 maçta kullanılmış, kazanma oranı %53,0.
Darius hangi rakibe karşı zorlanıyor?
50+ maçlı eşleşmelerin hiçbirinde kazanma oranı %50'nin altına inmiyor.
Garen neden öne çıkarılmıyor?
Garen bu rolde 439 maç oynanmış. Bu sayı 500'ün altında, bu yüzden yalnızca tabloda uyarıyla yer alıyor.
GamerPapers, Riot Games tarafından desteklenmez ve Riot Games'in ya da League of Legends'ın üretiminde veya yönetiminde yer alan kişilerin görüşlerini yansıtmaz. League of Legends ve Riot Games, Riot Games, Inc.'in ticari markalarıdır.
Sıkça sorulan sorular
Bu yazıda yanıtlanan sorular
Kaynaklar
Bu yazıda atıf yapılan dış bağlantılar
Bülten
Haftanın en önemli oyun haberleri, cuma sabahı e-postanda
Her cuma tek e-posta: haftanın en çok okunanları ve yeni yazılar. Spam yok, istediğin an çık.
LoL, TFT ve VALORANT sever bir oyun sever ve oyuncu. Mobil platformlarda ise tam bir Clash of clans hastası.


