26.22 En İyi Orman Şampiyonları: Viego ve Warwick
26.22 en iyi orman şampiyonları: GamerPapers TR verisinde Viego, Warwick, Kayn önde. Kazanma oranları, rün, eşya ve eşleşmeler.
7 dk okuma

Kısaca
Yapay zekâ özeti26.22 yamasında TR sunucusunun 5.918 dereceli maçlık verisine göre ormanda öne çıkan şampiyonlar Viego, Warwick ve Kayn olurken, 500’den fazla maçta en yüksek kazanma oranı Viego’da (%52,8) görüldü.
Viego 654 maçta %52,8, Warwick 564 maçta %51,2 kazanma oranıyla S kademede yer alırken, her ikisinin de 50’den fazla maçlı eşleşmelerinde kazanma oranı %50’nin altına inmedi.
Kayn 733 maçta %48,8 kazanma oranıyla A kademeye gerilerken, Diana, Talon, Graves, Zed, Briar, Cho’Gath ve Kha’Zix düşük örneklem nedeniyle temkinli değerlendirilmelidir.
İçindekiler13 bölüm
26.22 en iyi orman şampiyonları, GamerPapers TR verisine göre Viego, Warwick ve Kayn. 500+ maçlılar arasında en yüksek kazanma oranı Viego için: %52,8, 654 maç.
Bu rolde en az 200 maçı olan 22 şampiyon listede. Örneklem 5.918 dereceli maç. Tüm rollerin özeti için LoL 26.22 tier list yazımızda göz atabilirsin.
26.22 en iyi orman şampiyonları: ilk 10
Tablo GamerPapers istatistik sayfasındaki sıralamayı izliyor. 500 maçın altındaki satırlar uyarı notu taşıyor.
| Şampiyon | Rol | Kademe | Kazanma | Seçilme | Yasaklanma | Maç |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Diana (az maç, temkinli bak) | Orman | S+ | %56,0 | %4,7 | %8,6 | 275 |
| Viego | Orman | S | %52,8 | %11,1 | %12,5 | 654 |
| Warwick | Orman | S | %51,2 | %9,5 | %17,9 | 564 |
| Talon (az maç, temkinli bak) | Orman | S | %51,9 | %6,8 | %13,2 | 403 |
| Graves (az maç, temkinli bak) | Orman | A | %51,4 | %6,5 | %6,3 | 383 |
| Zed (az maç, temkinli bak) | Orman | A | %47,5 | %5,7 | %40,5 | 335 |
| Kayn | Orman | A | %48,8 | %12,4 | %10,1 | 733 |
| Briar (az maç, temkinli bak) | Orman | A | %51,2 | %5,1 | %7,8 | 301 |
| Cho'Gath (az maç, temkinli bak) | Orman | A | %51,3 | %4,6 | %6,5 | 273 |
| Kha'Zix (az maç, temkinli bak) | Orman | B | %49,5 | %7,5 | %3,5 | 444 |
GamerPapers verisi: 26.22 yaması, TR sunucusu, 5.918 dereceli maç
Yasaklanma oranı şampiyon geneli. Aynı şampiyon başka bir rolde de oynanıyorsa orada da aynı değer görünür.
Öne çıkan 3 şampiyon: rün, eşya ve eşleşmeler
Bu bölümde yalnızca 500+ maçlı şampiyonlar var. Eşleşmelerde en az 50 maç arıyoruz.
Viego: orman

Viego, orman rolünde S kademede. GamerPapers TR verisinde 654 maçta kazanma oranı %52,8. Seçilme oranı %11,1. Yasaklanma oranı %12,5; bu değer şampiyon geneli, role özel değil. Önceki yama 26.21'de S kademedeydi. Kazanma oranı farkı +3,2 puan. Ortalama KDA 2,49.
50 maçı geçen eşleşmelerin hiçbirinde Viego için kazanma oranı %50'nin altına inmiyor. Bu yüzden belirgin bir "en zor rakip" yazmıyoruz.
- Rün: İsabet (Yenilmez, Zafer, Efsane: Çeviklik, Son Darbe) + İlham (Kozmik Sezgi, Sihirli Pabuçlar). Bu sayfa 223 maçta kullanılmış, kazanma oranı %50,2.
- Sık alınan eşyalar: Tahsildar (%88,7 maçta, kazanma %53,8), Kraken Katili (%66,4 maçta, kazanma %53,2), Ölümsüz Kalkanyay (%56,6 maçta, kazanma %54,6).
- Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme (%50,0 maçta).
- Sihirdar büyüleri: Sıçra + Çarp (%99,8 maçta).
Warwick: orman

Warwick, orman rolünde S kademede. GamerPapers TR verisinde 564 maçta kazanma oranı %51,2. Seçilme oranı %9,5. Yasaklanma oranı %17,9; bu değer şampiyon geneli, role özel değil. Önceki yama 26.21'de S+ kademedeydi. Kazanma oranı farkı -1,9 puan. Ortalama KDA 2,30.
50 maçı geçen eşleşmelerde Warwick en iyi sonucu Kayn (55 maç, %52,7) karşısında alıyor. 50 maçı geçen eşleşmelerin hiçbirinde Warwick için kazanma oranı %50'nin altına inmiyor. Bu yüzden belirgin bir "en zor rakip" yazmıyoruz.
- Rün: İsabet (Ölümcül Tempo, Zafer, Efsane: Çeviklik, Son Direniş) + Büyücülük (Sürat, Suda Yürüyen). Bu sayfa 365 maçta kullanılmış, kazanma oranı %51,2.
- Sık alınan eşyalar: Mahvolmuş Kralın Kılıcı (%81,6 maçta, kazanma %51,3), Kraken Katili (%44,7 maçta, kazanma %53,6), Hızkesen (%38,1 maçta, kazanma %54,9).
- Çizme: Çelik Kaplamalı Çizme (%46,8 maçta).
- Sihirdar büyüleri: Sıçra + Çarp (%97,5 maçta).
Kayn: orman

Kayn, orman rolünde A kademede. GamerPapers TR verisinde 733 maçta kazanma oranı %48,8. Seçilme oranı %12,4. Yasaklanma oranı %10,1; bu değer şampiyon geneli, role özel değil. Önceki yama 26.21'de S+ kademedeydi. Kazanma oranı farkı -2,4 puan. Ortalama KDA 2,29.
En çok zorlandığı rakipler (50+ maç): Warwick (55 maç, %47,3), Master Yi (63 maç, %47,6).
- Rün: Hâkimiyet (Kara Hasat, Ani Darbe, Acı Hatıra, Hazine Avcısı) + İlham (Kozmik Sezgi, Sihirli Pabuçlar). Bu sayfa 306 maçta kullanılmış, kazanma oranı %46,4.
- Sık alınan eşyalar: Elektrikli Devirkılıcı (%72,9 maçta, kazanma %50,9), Kibir (%60,8 maçta, kazanma %50,0), Aksiyom Akımı (%38,9 maçta, kazanma %53,7).
- Çizme: Ionia Çizmeleri (%38,5 maçta).
- Sihirdar büyüleri: Sıçra + Çarp (%96,5 maçta).
Listenin geri kalanı
Diana, Talon, Graves, Zed, Briar, Cho'Gath, Kha'Zix listede yer alıyor ama 500 maçın altında (Diana: 275 maç, Talon: 403 maç, Graves: 383 maç, Zed: 335 maç, Briar: 301 maç, Cho'Gath: 273 maç, Kha'Zix: 444 maç). Bu yüzden öne çıkarmıyoruz.
26.22 notlarında orman için öne çıkanlar
Aşağıdaki değişiklikler Riot Games 26.22 yama notlarından. Parantez içinde bu roldeki veri var: kademe, kazanma oranı, önceki yamaya göre fark ve maç sayısı. Listede olmayan şampiyonların bu rolde 200+ maçı yok.
- Naafiri: Q iyileştirmesi ve W ilave saldırı gücü oranı arttı. (B → B, %47,8, -1,9 puan, 247 maç, az maç)
Bu yamada öne çıkan yükselişleri ve düşüşleri yükselenler ve düşenler yazımıza bıraktık. Burada bir değişiklik ile veri aynı yöndeyse bile tek nedenin o olduğunu söylemiyoruz.
Veri ve yöntem
Karışık örneklem: GamerPapers'ın topladığı TR ve EUW Challenger/Grandmaster oyuncularının dereceli maçları ile sitede profili açılan oyuncuların maçları (her kademe). Sunucunun rastgele bir örneklemi ya da profesyonel maç verisi değildir.
Bu yazıdaki sayılar 5.918 dereceli maçtan geliyor (tek/çift kuyruğu). Listelerde en az 200 maçı olan şampiyon ve rol eşleşmeleri var. 500 maçın altındakileri tabloda "az maç, temkinli bak" notuyla gösterdik. Onları başlıkta ya da girişte öne çıkarmadık.
Yasaklanma oranı rol bazlı değil, şampiyon genelidir: yasaklar roller belli olmadan yapılır, bu yüzden bir şampiyonun her rol satırında aynı değer görünür.
Önceki yamayla yapılan karşılaştırmalar 26.21'e göre. O yamanın TR örneklemi 93.280 maçtı; 26.22 örneklemi henüz daha küçük. Oyun istemcisinde bu yama 16.22 olarak görünüyor; Riot'un resmi adı 26.22.
Tüm şampiyonların güncel tablosu için GamerPapers LoL istatistik sayfasına bakabilirsin. Yama değişikliklerinin kaynağı Riot Games 26.22 yama notları. Kısa bir özet için 26.22 yama notları haberimize de göz atabilirsin.
Son güncelleme: 6 Kasım 2026, 18:04 TSİ (verinin hesaplandığı an). Örneklem: 5.918 dereceli maç.
Sıkça Sorulan Sorular
26.22'de en iyi orman şampiyonu hangisi?
GamerPapers TR verisinde öne çıkanlar Viego, Warwick ve Kayn. 500+ maçlılar arasında en yüksek kazanma oranı Viego için: %52,8.
Viego için hangi rün kullanılıyor?
En sık sayfa İsabet ana ağacı ve Yenilmez ana rünü. Bu sayfa 223 maçta kullanılmış, kazanma oranı %50,2.
Viego hangi rakibe karşı zorlanıyor?
50+ maçlı eşleşmelerin hiçbirinde kazanma oranı %50'nin altına inmiyor.
Diana neden öne çıkarılmıyor?
Diana bu rolde 275 maç oynanmış. Bu sayı 500'ün altında, bu yüzden yalnızca tabloda uyarıyla yer alıyor.
GamerPapers, Riot Games tarafından desteklenmez ve Riot Games'in ya da League of Legends'ın üretiminde veya yönetiminde yer alan kişilerin görüşlerini yansıtmaz. League of Legends ve Riot Games, Riot Games, Inc.'in ticari markalarıdır.
Sıkça sorulan sorular
Bu yazıda yanıtlanan sorular
Kaynaklar
Bu yazıda atıf yapılan dış bağlantılar
Bülten
Haftanın en önemli oyun haberleri, cuma sabahı e-postanda
Her cuma tek e-posta: haftanın en çok okunanları ve yeni yazılar. Spam yok, istediğin an çık.
LoL, TFT ve VALORANT sever bir oyun sever ve oyuncu. Mobil platformlarda ise tam bir Clash of clans hastası.


